  • Mfr # BLTS18-M060-0120TP
  • Zoro # G915930819
/ea
Free Shipping & Returns
Shoulder Diameter
6 mm
Drive Size
M3
Material
Titanium
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-M060-0120TP
Shoulder Diameter
6 mm
Shoulder Length
12 mm
Drive Size
M3
Head Diameter
10 mm
Head Height
4.5 mm
Dia./Thread Size
5 mm
Material
Titanium
Compliance
AMPG 2013 EX.01
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Knurled Hex Drive Coarse Thread 6.0 mm x 12.0 mm Titanium Plain