  • Mfr # BLTS18-M060-0250174P
  • Zoro # G315931843
Shoulder Diameter
6 mm
Shoulder Length
25 mm
Drive Size
M3
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-M060-0250174P
Shoulder Diameter
6 mm
Shoulder Length
25 mm
Drive Size
M3
Head Diameter
10 mm
Head Height
4.5 mm
Dia./Thread Size
5 mm
Material
Stainless Steel
Compliance
AMPG 2013 EX.01
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Knurled Hex Drive Coarse Thread 6.0 mm x 25.0 mm 17-4 PH SS Plain