  • Mfr # BLTS18-M065-0120188P
  • Zoro # G915932899
Shoulder Diameter
6.5 mm
Material
Stainless Steel
Head Diameter
10 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-M065-0120188P
Shoulder Diameter
6.5 mm
Shoulder Length
12 mm
Head Diameter
10 mm
Head Height
5 mm
Dia./Thread Size
5 mm
Material
Stainless Steel
Compliance
ISO 7379-1983
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Knurled Hex Drive Coarse Thread 6.5 mm x 12.0 mm Grade 18-8 SS Plain