  • Mfr # BLTS18-0218-0125174P
  • Zoro # G515930882
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.218 in
Shoulder Length
1/8 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-0218-0125174P
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.218 in
Shoulder Length
1/8 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.156 in
Dia./Thread Size
0.164 in