  • Mfr # BLTS18-0218-0437174P
  • Zoro # G315932871
Shoulder Diameter
0.218 in
Shoulder Length
7/16 in
Drive Size
3/32 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-0218-0437174P
Shoulder Diameter
0.218 in
Shoulder Length
7/16 in
Drive Size
3/32 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.156 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.164 in