  • Mfr # BLTS18-0218-0218MONP
  • Zoro # G615931970
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Socket Head
Hex Drive
Thread Size
#8-32
Drive Size
3/32 in
Material
Monel
Finish
Plain
Head Diameter
0.312 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BLTS18-0218-0218MONP
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.218 in
Shoulder Length
7/32 in
Drive Size
3/32 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.156 in
Dia./Thread Size
0.164 in