  • Mfr # BLTS18-0875-0343ASB
  • Zoro # G415924431
Thread Size
3/4-10
Shoulder Diameter
0.875 in
Drive Size
1/4 in
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS18-0875-0343ASB
Thread Size
3/4-10
Shoulder Diameter
0.875 in
Shoulder Length
Drive Size
1/4 in
Head Diameter
1.25 in
Head Height
0.562 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.75 in