  • Mfr # BLTS18-0875-3500316B
  • Zoro # G715925640
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
3/4-10
Shoulder Diameter
0.875 in
Drive Size
1/2 in
Material
300 Series Stainless Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-0875-3500316B
Thread Size
3/4-10
Shoulder Diameter
0.875 in
Shoulder Length
3-1/2 in
Drive Size
1/2 in
Head Diameter
1.312 in
Head Height
0.625 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.75 in