  • Mfr # BLTS19-0312-1250316B
  • Zoro # G715927590
Thread Size
1/4-28
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
1-1/4 in
Drive Size
5/32 in
Material
300 Series Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS19-0312-1250316B
Thread Size
1/4-28
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
1-1/4 in
Drive Size
5/32 in
Head Diameter
0.437 in
Head Height
0.218 in
Dia./Thread Size
0.25 in