  • Mfr # BLTS42-M100-0120ASB
  • Zoro # G015924473
Thread Size
M10 x 1.5
Shoulder Diameter
10 mm
Drive Size
M5
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS42-M100-0120ASB
Thread Size
M10 x 1.5
Shoulder Diameter
10 mm
Shoulder Length
12 mm
Drive Size
M5
Head Diameter
16 mm
Head Height
7 mm
Dia./Thread Size
10 mm
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
Compliance
AMPG 2018 OT.02
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Knurled Hex Drive Oversized Coarse Thread 10.0 mmx12.0 mm Alloy Steel Black Oxide