  • Mfr # BLTS46-0375-0500ASB
  • Zoro # G915930949
Thread Size
5/16-24
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
1/2 in
Drive Size
3/16 in
Material
Alloy Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS46-0375-0500ASB
Thread Size
5/16-24
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
1/2 in
Drive Size
3/16 in
Head Diameter
0.562 in
Head Height
0.25 in
Dia./Thread Size
0.312 in