  • Mfr # BLTS22-0187-0750ASB
  • Zoro # G315936091
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Drive Size
3/32 in
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS22-0187-0750ASB
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
3/4 in
Drive Size
3/32 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.109 in
Dia./Thread Size
0.164 in