  • Mfr # BLTS22-0093-0187ASB
  • Zoro # G315931683
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Drive Size
5/64 in
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS22-0093-0187ASB
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
3/16 in
Drive Size
5/64 in
Head Diameter
0.187 in
Head Height
0.062 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.086 in