  • Mfr # BLTS22-0156-0250ASB
  • Zoro # G515933883
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Drive Size
3/32 in
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS22-0156-0250ASB
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
1/4 in
Drive Size
3/32 in
Head Diameter
0.281 in
Head Height
0.078 in
Dia./Thread Size
0.138 in