  • Mfr # BLTS24-0125-0250BRSP
  • Zoro # G315930563
Socket Head
Slotted Drive
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Material
Brass
Finish
Plain
Head Diameter
0.25 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS24-0125-0250BRSP
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Shoulder Length
1/4 in
Head Diameter
0.25 in
Head Height
0.093 in
Dia./Thread Size
0.112 in