  • Mfr # BLTS24-0093-0125ASB
  • Zoro # G215929568
Socket Head
Slotted Drive
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
Head Diameter
0.187 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS24-0093-0125ASB
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
1/8 in
Head Diameter
0.187 in
Head Height
0.062 in
Dia./Thread Size
0.086 in