  • Mfr # BLTS24-0375-0375ASB
  • Zoro # G115933641
Thread Size
5/16-18
Shoulder Diameter
0.375 in
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
Head Diameter
0.562 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS24-0375-0375ASB
Thread Size
5/16-18
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
3/8 in
Head Diameter
0.562 in
Head Height
0.093 in
Dia./Thread Size
0.312 in