  • Mfr # BLTS40-0312-0625316P
  • Zoro # G515926533
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
5/8 in
Drive Size
5/32 in
Material
300 Series Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS40-0312-0625316P
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
5/8 in
Drive Size
5/32 in
Head Diameter
0.437 in
Head Height
0.218 in
Dia./Thread Size
0.25 in