  • Mfr # BLTS30-0125-0156ASB
  • Zoro # G615931574
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Shoulder Length
5/32 in
Drive Size
5/64 in
Material
Alloy Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS30-0125-0156ASB
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Shoulder Length
5/32 in
Drive Size
5/64 in
Head Diameter
0.25 in
Head Height
0.125 in
Dia./Thread Size
0.112 in