  • Mfr # BLTS30-0125-0437ASB
  • Zoro # G915933896
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Shoulder Length
7/16 in
Drive Size
5/64 in
Material
Alloy Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS30-0125-0437ASB
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Shoulder Length
7/16 in
Drive Size
5/64 in
Head Diameter
0.25 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.112 in