  • Mfr # DND-095RND120-C04S
  • Zoro # G710018378
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
For Use With
Any Cleaning Solution
Color
Clean
Depth (In.)
12 in
Includes
Basket Only
Application
Parts Cleaning
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
DND-095RND120-C04S
Country of Origin
United States
Dimensions
Depth (In.)
12 in
Outside Diameter
9.5 in
Inside Diameter
9 in
Details
For Use With
Any Cleaning Solution
Color
Clean
Includes
Basket Only
Application
Parts Cleaning
Material
304 Stainless Steel
Finish
Stainless
Features
Two postion swinging feet
Capacity
45 lbs.
Lid Style
No Lid (Open Top)
Lining Style
4 Mesh x 0.032" Welded Wire
Lining Openings
0.218" Openings, 76% Open Area