3/8" Square Drive Socket 6-Point, OSSF-10MM23
  • Mfr # OSSF-10MM23
  • Zoro # G8531883
/ea
Key Features
Drive Size
3/8" Square
Overall Length
50.8mm
SAE or Metric
Metric
Number of Points
6
Socket Type
Surface Drive Long Length
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
OSSF-10MM23
Country of Origin
United States
Dimensions
Drive Size
3/8" Square
Size
10mm
Overall Length
50.8mm
Hex Opening Size
10 mm
Drive End Diameter
19.1 mm