  • Mfr # LCFA30BABR
  • Zoro # G013077720
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
LCFA30BABR
Country of Origin
China
Description
The Armen Living Fargo transitional barstool is an ideal addition to the contemporary household. This stylish barstool features a sturdy metal frame and full 360 degree swivel functionality. The unique cross-pattern back style is unique to the Fargo, making it a standout item sure to turn heads at your next gathering. this elegant barstool also features a footrest for added comfort and stability. The Fargo's metal frame is Auburn Bay finished while the seat is upholstered with brown faux leather. The Fargo is available in 26 inch counter and 30 inch bar height.
  • Fargo Transitional Bar Height Metal Barstool
  • Unique cross-pattern straight back and footrest enhance stability and support
  • 360 degree swivel feature allows for high mobility
  • Product Dimensions: 19"W x 19"D x 46"H SH: 30"