  • Zoro # G4730787
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Max. Pressure
22" WC
Max. Flow Rate
18 cfm
Max. Vacuum
21" WC
Voltage
110-120/220-240
Full Load Amps
1.3/0.7
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
AB-71
Zoro #
G4730787
UPC #
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Inlet Size
1 "
Outlet Size
1"
Overall Length
7.87"
Overall Depth
7.87"
Overall Height
8.39"
Details
Item
Regenerative Blower, 0.16 HP, 18 cfm
Max. Pressure
22" WC
Max. Flow Rate
18 cfm
Max. Vacuum
21" WC