  • Zoro # G4730315
/ea
See details
Key Features
Max. Pressure
30" WC
Max. Flow Rate
1519 cfm
Max. Vacuum
40" WC
Voltage
220-275/380-480
Full Load Amps
51.5/29.8
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
AB-2002
Zoro #
G4730315
UPC #
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Inlet Size
5"
Outlet Size
5"
Overall Length
31.50"
Overall Depth
22.76"
Overall Height
Details
Item
Regenerative Blower, 20 HP, 1519 cfm
Max. Pressure
30" WC
Max. Flow Rate
1519 cfm
Max. Vacuum
40" WC