  • Mfr # ASIUTJP-2JD-24
  • Zoro # G315656555
/ea
Key Features
Mounting Type
DIN
Housing Color
Black
Overall Width
0.2 in
Overall Length
3 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ASIUTJP-2JD-24
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Width
0.2 in
Overall Length
3 in
Details
Item
Terminal Block
Mounting Type
DIN
Housing Color
Black
Description
The ASIUTJP-2JD-24 is a feature-packed DIN rail mount surge protector terminal block, designed to safeguard 0-10V and 4-20mA analog loops from voltage surges. Ideal for 24Vdc applications, this surge protector offers comprehensive protection and peace of mind.