  • Mfr # BTI-ALS4T-1015-3.8/B
  • Zoro # G9147260
/ea
Key Features
Body Texture
Knurled
Thread Size
M10-1.50
Flange Diameter
170.40 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BTI-ALS4T-1015-3.8/B
Country of Origin
United States
Dimensions
Thread Size
M10-1.50
Flange Diameter
170.40 mm
Insert Diameter
13.46 mm
Overall Length
17.53 mm
Head Height
M0.89
Rivet Nut
Body Texture
Knurled
Grip Range
0.70 mm to 3.80 mm