  • Mfr # BTI-ALS3T-580-3.3W/B
  • Zoro # G9147489
Thread Size
M5-0.80
Finish
Zinc Plated
Flange Diameter
10.54 mm
Insert Diameter
7.52 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BTI-ALS3T-580-3.3W/B
Country of Origin
United States
Dimensions
Thread Size
M5-0.80
Flange Diameter
10.54 mm
Insert Diameter
7.52 mm
Overall Length
12.07 mm
Head Height
M0.76
Finish
Zinc Plated
Grip Range
0.50 mm to 3.30 mm