  • Mfr # BTI-AHS4T-8125-3.8/B
  • Zoro # G9147236
/ea
Key Features
Flange Style
Flanged
Material
Steel
Finish
Zinc Yellow
Flange Diameter
160.64 mm
Grip Range
0.70 mm to 3.80 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BTI-AHS4T-8125-3.8/B
Country of Origin
United States
Dimensions
Thread Size
M8-1.25
Flange Diameter
160.64 mm
Overall Length
17.40 mm
Head Height
M0.89
Details
Item
Rivet Nut
Flange Style
Flanged
Material
Steel
Finish
Zinc Yellow
Grip Range
0.70 mm to 3.80 mm