  • Zoro # G122581262
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ML-118-STR
Zoro #
G122581262
UPC #
Country of Origin
China
Description
Manual, Base Type Adjustable Straddle, Lift Control Hand Winch, Lift Mechanism Cable, Fork Type Fixed Invertible, Load Capacity 350 lb, Fork Length 22 1/2 in, Fork Width 4 1/8 in, Width Between Forks 12.6 in, Width Across Forks 20.5 in, Minimum Lifting Height 2 in, Maximum Lifting Height 118 in, Overall Length 43 5/16 in, Overall Width 43.3 in, Overall Height with Forks Lowered 78 11/16 in, Overall Height with Forks Raised 141 11/16 in, Base Outside Width 43.3 in, Load Center 10 in