  • Mfr # 25T5-400UG
  • Zoro # G9170123
/ea
Key Features
Item - Timing Belts
Industrial Timing Belt
Gearbelt Series - Timing Belts
T5
Pitch Length - Timing Belts
400 mm
Number of Teeth - Timing Belts
80
Pitch - Timing Belts
5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
25T5-400UG
Country of Origin
Japan
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
400 mm
Width - Timing Belts
25 mm
Pitch Length
400 mm
Top Width
25 mm
Belt Trade Size
T5
Details
Item - Timing Belts
Industrial Timing Belt
Gearbelt Series - Timing Belts
Number of Teeth - Timing Belts
80
Pitch - Timing Belts
5 mm
Industry Number - Timing Belts
T5-400-25
Teeth Location - Timing Belts
Single Sided
Industry Number
T5-400-25
Pitch
5 mm