67-14MX125-4535, Timing Pulley, Cast Iron, Black Oxide,
  • Mfr # 67-14MX125-4535
  • Zoro # G305356533
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Bushing Required - Timing Belt Pulleys
4535
Outside Dia. - Timing Belt Pulleys
11.645 inch
Number of Teeth
67
Pitch Dia. (In.)
11.755 inch
Width
11.645 inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
67-14MX125-4535
Country of Origin
China
Dimensions
11.645 inch
Pitch Dia. (In.)
11.755 inch
Width
11.645 inch
Flange Dia. (In.)
12.5 inch
Length
11.645 inch
Height
5.609 inch
Overall Length
5.609 inch