  • Mfr # D1000-M14
  • Zoro # G7226694
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Size
14 mm x 130 mm
For Use With
Mfr. No. D1000
Shaft Length
5 in
Volume - Minimum
25 mL
Shaft Diameter
5/8 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
D1000-M14
Country of Origin
China
Dimensions
Size
14 mm x 130 mm
Shaft Length
5 in
Shaft Diameter
5/8 in
Overall Length
1/4 in
Details
Item
Generator Probe
For Use With
Mfr. No. D1000
Volume - Minimum
25 mL
Maximum Speed
30,000 RPM
Product Type
Generator Probe
Volume - Maximum
250 mL
Shaft Material
Stainless Steel, Steel
Description
Generator Probe, Size 14mm x 130mm, For Use With Mfr. No. D1000