  • Zoro # G510026924
/ea
Key Features
Thickness
0.094 in.
Material
ESD Safe Vinyl
Includes
Installed snaps, wrist strap, and grounding cord
Size
16 x 24 in.
Net Weight
3 lb.
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
1059-16x24GKT
Zoro #
G510026924
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Thickness
0.094 in.
Size
16 x 24 in.
Mat Width
16 in.
Mat Length
24 in.
Details
Color
Gray
Material
ESD Safe Vinyl
Includes
Net Weight
3 lb.
Surface Resistivity
10e9 - 10e10 ohms