  • Mfr # 1JT-COCO1219-SN
  • Zoro # G006138018
Key Features
Color
Carrera
Lamp Type
A19
Mounting
Damp
Voltage
120V
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
1JT-COCO1219-SN
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Shade Diameter
11.75 in
Maximum Hanging Length
10 in
Shade Length/Depth
11.75 in
Shade Height
11.5 in
Canopy/Fitter Diameter/Width (in Inches)
5 in
Canopy/Fitter Height (in Inches)
0.625 in
Canopy/Fitter Length/Depth (in Inches)
5 in
Details
Color
Carrera
Housing Finish
Satin Nickel
Lamp Type
A19
Mounting
Damp
Voltage
120V
Fixture Wattage
60W
Collection
Besa Coco 12 Cord Pendant
Material
Brass/Steel
Housing Material
Brass/Steel
Max. Fixture Wattage
60W