  • Zoro # G106142625
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
Clear/Opal
Lamp Type
A19
Mounting
Damp
Voltage
120V
Number of Lights
1
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1JT-LINKCL-BR
Zoro #
G106142625
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Shade Diameter
8 in
Maximum Hanging Length
Shade Length
8 in
Canopy/Fitter Length
5 in
Canopy/Fitter Height
0.625 in
Canopy/Fitter Diameter
5 in
Shade Height
10.5 in
Details
Color
Clear/Opal
Housing Finish
Bronze
Lamp Type
A19
Mounting
Damp
Voltage
120V
Number of Lights
1
Light Type
Incandescent
Style
Transitional
Shade Material
Glass
Item
Pendant
Max. Fixture Wattage
60W
Fixture Wattage
60W