  • Mfr # 3038-14M-450
  • Zoro # G806406904
Pitch Length - Timing Belts
3038 mm (119.61 in)
Industry Number - Timing Belts
3038-14M-450
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
3038-14M-450
Pitch Length - Timing Belts
3038 mm (119.61 in)
Height
0.39 in
Top Width
450 mm (17.72 in)
Industry Number - Timing Belts
3038-14M-450
Weight
29.24
Temp. Range
-30 F to 160 F
Description
Top Width-450 mm (17.72 in)
Material-Rubber
Pitch Length-3038 mm (119.61 in)