  • Zoro # G706425654
Industry Number
3VK425/18
Outside Length
42.5 in
Number of Ribs
18
Top Width
3/8 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
3VK425/18
Zoro #
G706425654
Dimensions
Outside Length
42.5 in
Top Width
3/8 in
Inside Length
Inside Length-40.5 in
Height
21/64 in
Number of Ribs
18
Material
Kevlar (Aramid)
For Use With
Lawn and Garden
Weight
4.28
Storage Temp.
40F-100F
Yes
Features
Temp. Range
-60 F to 176 F