  • Zoro # G506425953
/ea
Free Shipping & Returns
Industry Number
8VK4250/06
Outside Length
425 in
Number of Ribs
6
Top Width
1 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
8VK4250/06
Zoro #
G506425953
Outside Length
425 in
Top Width
1 in
Inside Length
Inside Length-419 in
Height
1 in
Number of Ribs
6
Material
Kevlar (Aramid)
For Use With
Lawn and Garden
Weight
95.12
Temp. Range
-60 F to 176 F