  • Zoro # G306422107
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
V-Belt Type
Banded Belt
Industry Number
A105/13
Outside Length
107 in
Number of Ribs
13
Top Width
1/2 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A105/13
Zoro #
G306422107
Outside Length
107 in
Top Width
1/2 in
Inside Length
Inside Length-105 in
Height
5/16 in
Details
V-Belt Type
Banded Belt
Industry Number
Number of Ribs
13
Material
Kevlar (Aramid)
For Use With
Lawn and Garden
Standards
RMA
Temp. Range
-60 F to 176 F