  • Zoro # G603652641
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
V-Belt Type
Banded Cogged Belt
Outside Length
94 in
Number of Ribs
4
Top Width
2.64 in
Material
Fiberglass and Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BX91/04
Zoro #
G603652641
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Outside Length
94 in
Top Width
2.64 in
Height
0.406 in
Details
V-Belt Type
Banded Cogged Belt
Number of Ribs
4
Material
Fiberglass and Rubber
For Use With
Heavy Duty General Application
Application
Heavy Duty General Application
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Standards
RMA
Weight
3.8 lbs.
Temp. Range
-30 F to 160 F