Bestorq Timing Belt Model 101MXL1500 - 10.1 in Outside Length - 15 in Top Width
  • Mfr # 101MXL1500
  • Zoro # G303617070
Pitch Length - Timing Belts
10.1 in
Number of Ribs
1
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Gearbelt Type
Timing Belt
Material
Fiberglass and Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
101MXL1500
Pitch Length - Timing Belts
10.1 in
Top Width
15 in
Height
0.044 in
Details
Number of Ribs
1
Features
Gearbelt Type
Timing Belt
Material
Fiberglass and Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F