Bestorq Timing Belt Model 191MXL1500 - 19.1 in Outside Length - 15 in Top Width
  • Mfr # 191MXL1500
  • Zoro # G103625503
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
19.1 in
Gearbelt Type
Timing Belt
Material
Fiberglass and Rubber
Height
0.044 in
Application
Heavy Duty General Application
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
191MXL1500
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
19.1 in
Height
0.044 in
Top Width
15 in
Details
Gearbelt Type
Timing Belt
Material
Fiberglass and Rubber
Application
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F