  • Zoro # G506416081
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
V-Belt Type
Banded Belt
Industry Number
C141/03
Outside Length
145 in
Number of Ribs
3
Top Width
7/8 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
C141/03
Zoro #
G506416081
Outside Length
145 in
Top Width
7/8 in
Inside Length
Inside Length-141 in
Height
17/32 in
Details
V-Belt Type
Banded Belt
Industry Number
Number of Ribs
3
Heavy Duty General Application
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Standards
RMA
Temp. Range
-30 F to 160 F