  • Zoro # G103829789
/ea
Key Features
V-Belt Type
Classical; Cogged
Outside Length
106 in
Number of Ribs
1
Top Width
21/32 in
Material
Fiberglass and Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BX103
Zoro #
G103829789
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Outside Length
106 in
Top Width
21/32 in
Inside Length
103 in
Height
Details
Item
Cogged, Classical V-Belt
V-Belt Type
Classical; Cogged
Number of Ribs
1
Material
Fiberglass and Rubber
For Use With
8N6716 CATERPILLAR,1N4095 CATERPILLAR Cogged
Temp. Range
-30 F to 160 F