  • Mfr # 1484-D14M-50
  • Zoro # G806424342
Pitch Length - Timing Belts
1484 mm (58.43 in)
Industry Number - Timing Belts
1484-D14M-50
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1484-D14M-50
Pitch Length - Timing Belts
1484 mm (58.43 in)
Height
0.59 in
Top Width
50 mm (1.97 in)
Industry Number - Timing Belts
1484-D14M-50
Temp. Range
-30 F to 160 F
Weight
2.18
Description
Top Width-50 mm (1.97 in)
Material-Rubber
Pitch Length-1484 mm (58.43 in)