Double Sided 5M timing belts, 1960-D5M-100
  • Mfr # 1960-D5M-100
  • Zoro # G206415520
Pitch Length - Timing Belts
1960 mm (77.17 in)
Number of Teeth - Timing Belts
392
Industry Number - Timing Belts
1960-D5M-100
Top Width
100 mm (3.94 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1960-D5M-100
Pitch Length - Timing Belts
1960 mm (77.17 in)
Top Width
100 mm (3.94 in)
Height
0.21 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
392
Industry Number - Timing Belts
1960-D5M-100
Weight
2.88
Temp. Range
-30 F to 160 F
Description
Top Width-100 mm (3.94 in)
Material-Rubber
Pitch Length-1960 mm (77.17 in)