Double Sided 5M timing belts, 1960-D5M-150
  • Mfr # 1960-D5M-150
  • Zoro # G006415461
Pitch Length - Timing Belts
1960 mm (77.17 in)
Number of Teeth - Timing Belts
392
Industry Number - Timing Belts
1960-D5M-150
Weight
4.32
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1960-D5M-150
Pitch Length - Timing Belts
1960 mm (77.17 in)
Top Width
150 mm (5.91 in)
Height
0.21 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
392
Industry Number - Timing Belts
1960-D5M-150
Weight
4.32
Temp. Range
-30 F to 160 F
Description
Top Width-150 mm (5.91 in)
Material-Rubber
Pitch Length-1960 mm (77.17 in)