  • Zoro # G203571762
/ea
Key Features
V-Belt Type
V Belt
Outside Length
34 in
Number of Ribs
1
Top Width
0.38 in
Material
Kevlar (Aramid) and Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
3L340K
Zoro #
G203571762
UPC #
Country of Origin
Singapore
Dimensions
Outside Length
34 in
Top Width
0.38 in
Height
0.218 in
Details
V-Belt Type
V Belt
Number of Ribs
1
Material
Kevlar (Aramid) and Rubber
For Use With
Lawn and Garden
Features
Temp. Range
-60 F to 176 F