  • Zoro # G906388285
Industry Number
285K27
Number of Ribs
27
Top Width
3.78 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
285K27
Zoro #
G906388285
Top Width
3.78 in
Pitch Length
28.5 in
Height
0.21 in
Number of Ribs
27
Heavy Duty General Application
Banded Belt
No
Standards
RMA
Temp. Range
-30 F to 160 F